I pakënaqur me barazimin/ Gvozdenovic :”Kemi cilësi ,duhet të fitonin përballë Tiranës…

Skënderbeu barazoi në shtëpi përballë Tiranës në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Superiores. Sfida e zhvilluar në stadiumin e Korçës përfundoi në barazimin 1-1. Pas kësaj sfide, për mikrofonat e MCN TV, foli trajneri i Skënderbeut, Ivan Gvozdenovic. “Për mua nuk ishte i drejtë barazimi. Kishim 3-4 raste për gol. Nuk jam i kënaqur me një pikë, pasi Nikaj kishte rast shënimi në pjesën e parë”, u shpreh tekniku Gvozdenovic.

-A nuk të duket se u tërhoqet mbrapa shumë shpejt, menjëherë pasi shënuat?

“Ndoshta mund të rrinim pak edhe më lart. Në fakt nuk iu thashë lojtarëve që të rrinin mbrapa. Por Tirana ushtroi shumë presion dhe ishim të detyruar të qëndronim mbrapa. Por përsëri kishim mundësi për golin e dytë. Unë e di cilësinë e Tiranës, por nuk kemi realizuar dhe ishte një gol që ishim të pafat”.

-A iu shqetëson fakti që keni shumë pak nga ajo ç’ka Skënderbeu arrin të prodhojë?

“Është e drejt, por mendoj se kemi sulmues të mirë. Kemi Rashicën dhe Nikaj që janë të rinj. Kemi cilësi, por duan pak kohë. Sot kemi krijuar shumë raste për gol dhe kjo ishte diçka pozitive”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: