Tërmet në kufirin Greko -Shqiptar ,ja magnitura…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në jug të vendit para pak minutash. Nga raportimet paraprake mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 ballë i shkallës rihter. Epiqendra ka qenë në Paramithia.

Lëkundjet e fuqishme janë ndier gjithashtu në Sarandë ,Gjirokastër dhe zonën e Shqipërisë jugore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: