E rëndë në Devoll/ Gjendet i pajetë një emigrant i paligjshëm në kufi me Greqinë….

Është gjetur pa shenja jete në kufi me Greqinë një emigrant i paligjshëm. Ky i fundit i kombësisë siriane, është gjetur gjatë patrullimeve të policisë dhe Frontex, në fshatin Trestenik të Devollit. I ndjeri nuk ka shenja dhune në trup dhe dyshohet se ka ndërruar jetë nga temperaturat e ulëta, teksa dyshohet se është i moshës 40 vjeç dhe pritet që trupi i tij i pajetë t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore.

Policia po kryen hetimet e mëtejshme për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: