Gjykata e Larte rrëzon planin e qeverise britanike, emigrantët shqiptare nuk do të dërgohen në Ruanda…

Gjykata e Lartë e Britanisë së Madhe e ka rrëzuar planin e qeverisë britanike për të dëbuar emigrantët në Ruandë. Trupa prej 5 gjyqtarësh e Gjykatës së Lartë mbështeti vendimin e dhënë më herët nga Gjykata britanike e Apelit, që argumentonte se ka një rrezik real që azilantët të cilët kërkojnë azil në Britani të dërgohen në Ruanda

në pritje të shqyrtimit të kërkesave të tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: