Rrënie pikiatë e Euros dhe Dollarit, ja me sa këmbehet sot…

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 96 lekë. Monedha evropiane sot blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.4 lekë dhe shitet me 107.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117.4 lekë dhe do shitet me 119.7 lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: