Këngëtarja Shqiptare me famë botërore: “Do doja që fama të mos ekzistonte… (Foto)

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Ava Max, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës “Maxim”. Artistja ka bërë një rrëfim për muzikën, familjen, jetën e po ashtu edhe të kaluarën. Ava ka folur për mënyrën se si i realizon projektet dhe se nga e merr inspirimin. Max ndërkaq na tregon pak më shumë për këngën e saj të fundit “Million Dollar Baby”:

“Ka të bëjë me atë se si burrat mund t’i nxisin gratë që të mendojnë se janë të çmendura kur në realitet ato thjesht po shprehin emocionet e tyre”, tha ajo.

Ava përfundoi duke u shkolluar nga prindërit e saj, emigrantë shqiptarë që luftuan për të bërë një jetë të mirë për të dhe vëllanë e saj të madh. Nëna e saj, është një soprano e operës dhe babai i saj, një pianist.

“Ishte në gjakun tim të isha në skenë. Ishte diçka që e dija se duhej të bëja. Nëna ime zbriste poshtë dhe këndonte me mua dhe më tregonte disa gjëra dhe më ndihmoi të bëhesha këngëtarja që jam sot”, tregoi ajo.

Bukuroshja foli edhe për yjet e tjera me origjinë shqiptare si Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha.


“Ato janë të gjitha shumë të talentuara por unë mund të flas vetëm për veten time. Duke parë prindërit e mi duke luftuar, më bëri të mendoj, si e bënë prindërit e mi?

Fama nuk është për mua. Nëse mund të shkoj një fundjavë larg, për të mos menduar për Ava Max, e bëj! Nëse fama nuk do të ekzistonte, mendoj se do të isha më e lumtur”, shprehet ajo.

Emri vërtetë këngëtares së famshme, që tashmë njihet ndërkombëtarisht dhe ka qinidra miliona klikime, është Amanda Koçi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: