E fundit/ Tërmeti shkund Greqinë…

Greqia është lëkundur nga një termet me magnitudë 5.0 ballë i shkallës Rihter. Sipas Emsc, epiqendra e tërmetit ishte 43.9 kilometra në juglindje të Heraklionit, ndërsa thellësia 2 kilometra. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë Kretën lindore.

Mediat Helene raportojnë se banorët në zonë dolën në rrugë të frikësuar…


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: