Qarkullonte me canabis dhe thikë me vete/ Arrestohet 44 vjeçari në Korçë…

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin V. B., 44 vjeç, banues në Korçë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, pasi në lagjen nr. 2, Korçë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi, shërbimet e Policisë i gjetën një sasi të vogël me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një thikë, të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: