Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ “Audi” humb kontrrollin dhe del nga rruga…ndërhyrja zjarrfikësve…

Një makinë tip Audi ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën në afërsi të fshatit Pirg në aksin rrugor Pogradec-Korçë. Sipas policisë, Ilirjan Çeçi, 65 vjeç së bashku me Shpëtim Beqirin kanë qënë duke udhëtuar nga Pogradeci në drejtim të Korçës kur mjeti ka dalë nga rruga dhe është përplasur me trafikndarësen metalike .Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë drejtuesin nga makina. Mësohet se gjendja e tij paraqitet e rëndë, ndersa u dërgua drejt spitalit të Korçës për mjekim.

Maliq/Informacion paraprak:

Më datë 25.06.2022, rreth orës 13:50, jemi njoftuar se në aksin rrugor Maliq-Pogradec, në afërsi të fshatit Gurishtë, Maliq, shtetasi I. C., duke drejtuar mjetin tip “Audi”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë kanë marrë dëmtime drejtuesi I. C. dhe pasagjeri shtetasi Sh. C., të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.


Advertisement