Perplasi këmbësorin në Zvirinë, pranga shoferit në Korçë, i plagosur në gjendje te rëndë shendetësore…

Policia e Korçës ka arrestuar një 58-vjeçar ku mbrëmjen e djeshme përplasi me makinë një këmbësor, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur dje në aksin rrugor “Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Zvirinë, ndërsa mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale A.T., banues në Maliq.

Njoftimi i policisë:

-Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmjen e ndjeshme, për një aksident rrugor ju informojmë se specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë, arrestuan në flagrancë shtetasin A. T., 58 vjeç,

banues në Maliq, pasi ky shtetas në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, në afërsi të fshatit Zvirinë, Maliq, duke drejtuar automjetin tip “Opel ATP”, ka aksidentuar këmbësorin Th. K., 58 vjeç, banues në Zvirinë, i cili ndodhet në spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: