Superliga nis me Egnatia-Skënderbeu/ Gvozdenoviç: “Kemi ekip me talente që dinë peshën e fanellës…

Sezoni i ri futbollistik 2023/2024 do të hapet me takimin Egnatia-Skënderbeu. Rrogozhinasit do të masin forcat ndaj korçarëve të cilët rikthehen në elitën e futbollit shqiptar pas 1 viti mungese. Përpara takimit, trajneri i bardhekuqve, Ivan Gvozdenoviç tha se nuk kishte emocion që do të luante në Superiore porse ndiente kënaqësi, e gjithashtu vlerësim për klubin që ka bërë afrimet e duhura me talente….me 22 apo 23 vjeçarë që dinë peshën e fanellës…

Por tekniku serb e pranon se i druhet Egnatias, e ndaj tyre kërkon kujdes.

Gvozdenoviç tha se skuadra është përgatitur mirë dhe do të kërkojë të luajë bukur e të marrë pikë kundër Egnatias.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: