Skenderbeu në rrënie të lirë, Egnatia mbyll në avantazh 45-minutat e para në Korçë…

Egnatia ka mbyllur ne epersi pjesen e pare 0-1 në Korçë ,ndaj Skënderbeut vendas, ne sfiden hapëse për fazen e 2-te të Superligës. Ndeshja filloi mjaft mire per Rrogozhinasit , qe kalojne ne avantazh në minuten e 2-te me Iskandarlin duke futur Korçarët në zonën e ftohte me 12 pikë , ndërsa Rrogozhinasit kryesojnë të vetëm me 22 pikë .

HT SKËNDERBEU 0-1 EGNATIA

2′ Iskandarli

FORMACIONET ZYRTARE

SKËNDERBEU: Alia, Rabiu, Rashica, Nikja, Gerco, Frashëri, Randi, Vangjeli, Merlim, Sebastine, Shaqe.Trajner: Ivan Gvozdenoviç

EGNATIA: Dobjani, Malota, Zejnullai, Xhemajli, Fangaj, Spahiu Ndreca, Aleksi, Paulauskas, Fernando, Iskandarli. Trajner: Edlir Tetova

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: