VIDEO/ Pirlo e nis me fitore aventurën në Champions, shkëlqen Morata

Më disa javë vonesë se sa ishte planifikuar, fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve 2020/21 më në fund filloi sot.Bardhezinjtë mposhtën 2-0 në transfertë Dinamon e Kievit në ndeshjen e vlefshme për Grupin G.Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata shënoi të dy golat e sfidës duke i dhënë mundësinë trajnerit Andrea Pirlo të nisë me sukses aventurën europiane.

FT| Dinamo Kiev-Juventus 0-2
A.Morata 46′, 84′


Sulmuesi spanjoll gjatë golit të parë finalizoi bukur aksionin e Juventusit,

ndërsa në të dytin ai realizoi me kokë duke i siguruar në këtë mënyrë 3 pikë të arta “Zonjës së Vjetër”.

Ylli i ekipit Paulo Dibala u aktivizua në minutën e 56-të të takimit duke shuar përkohësisht zhurmën brenda kampit bardhezi.

Në sfidën tjetër të Ligës së Kampioneve Zenit Shën Petërburg-Klub Bryzh, fitues dolën kampionët belg në fundin e takimit. Sfida në Rusi përfundoi me rezultatin 1-2.

Kujtojmë që në stadium ishin rreth 10 mijë tifozë por duke rrespektuar rregullat anti-Covid.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.