Ministri Dendias me origjinë shqiptare’/ Çani: Mund të jetë kushëri i Ramës nga Vunoi

Pas vizitës së Ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Tiranë ku u takua me drejtuesit më të rëndësishëm të shtetit si dhe kreun e opozitës, në media po qarkullojnë lajme mbi origjinën e kryediplomatit grek.I ftuar në emisionin ‘Open’, gazetari Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria.

ARIAN ÇANI :Ka lajme që qarkullojnë në mediat ku tregojnë se Dendias është më origjinë nga Shqipëria, nga fshati Vuno dhe familja e tij ka pasur mbiemrin Dede. Madje mund të jenë kushërinj me Ramën pasi Rama e ka origjinën nga mamaja nga fshati Vuno. Rama flet edhe greqisht por zemra i rreh nga Turqia. Mes qytetarëve dhe barbarëve Rama do zgjedh barbarët. Ky është një parashikim i imi”


Lajmin për origjinën e Dendias e konfirmoi edhe gazetari Aleksanër Marku, i cili tha se këto lajme qarkullojnë edhe në mediat greke.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.