Besëlidhja ndal Skënderbeun kryesues/ Flamurtari kërkon marjen e kreut…

Skenderbeu kryesues i kampionatit eshte ndalur me nje barazim 0-0 sot ne Lezhe nga Beselidhja e vendit te fundit te renditjes. Pavaresisht perpjekjeve te te dy ekipeve, ato nuk ia kane dale te shenojne dhe si rrjedhoje jane detyruar te ndajne piket. Ne fund te fundit, Skenderbeu deri te henen eshte serish ne vendin e pare te renditjes, nderkohe qe vazhdon te jete gjithnje e me e rende situata e Beselidhjes e cila pas javes se 20-te te kampionatit ndodhet serish e fundit ne renditje me vetem 16 pike te grumbulluara.

Pas ndeshjeve të sotme, Skënderbeu me 38 pikë mban vendin e parë, ndjekur nga Flamurtari dhe Dinamo që luajnë së bashku te henen. Në fundin e klasifikimit Lushnja, Oriku, Turbina dhe Besëlidhja.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: