U diagnostikua me Leucemi/ Wanda Nara :” Gjëja e parë që më thanë ishte, nuk mund të hipësh në avion…

Uanda Nara është rikthyer të flasë sërish për problemet shëndetësore që ka pasur së fundmi. Bashkëshortja e Mauro Ikardit shprehet se ka pësuar një tronditje kur mësoi lajmin se nuk mund të fluturojë teksa shtoi se lajmi i dhënë nga gazetari për leucemi, i ka sjellë jo pak probleme.

“Kur mjekët më dhanë diagnozën pas analizave të gjakut ishte një tronditje. Gjëja e parë që më thanë ishte, ‘Nuk mund të hipësh në avion.’ Ishte një tronditje për të gjithë familjen. Ishte shumë e papritur. Unë hezitoj të flas për këtë edhe sot e kësaj dite.

“Kur më pyetën nëse do të denoncoja personin që zbuloi gjithçka, unë thashë jo. Nuk do të gjykoj askënd sepse padyshim që unë kam punuar në këtë mjedis që kur kam qenë shumë e re dhe mediat, duam apo s’duam, është i tillë.

“Fëmijët e mi po shkonin në shkollë në Argjentinë dhe atyre u bënë pyetje. Kështu që më duhej të ulesha dhe të flisja me ta kur në realitet mund të prisja edhe pak. Më duhej ta bëja më shpejt, por këto janë rregullat e lojës dhe çdo gazetar sillet si të mundet ose siç e shohin të arsyeshme. Nuk kam asgjë për të qortuar askënd”, u shpreh Uanda.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: