Ç’farë po ndodh ?Policia kontrrolle të befasishme në Pogradec…

Policia ka ndërmarrë së fundi masa të shtuara në kuadër të sezonit turistik dhe fundjavës e cila ka sjellë me mijëra mjete në jug-lindje të vendit. Sipas të dhënave paraprake kontrollet e automjeteve kryhen për persona në kërkim, armëmbajtje pa leje apo edhe për lëndë narkotike.

Kryesisht fokusi makinat e shtrenjta dhe me xhama të errësuar. Këto janë kontrolle para fundjavës në mënyrë që të sigurojmë rendin dhe mbarëvajtjen e sezonit.

Po ashtu, mësohet se kontrolle po kryhen edhe në Vlorë, Sarandë etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: