Dita e ndeshjes/ Skënderbeu nis sot sezonin e ri në “Abissnet Superiore”.Ja si pritet të rrështohen përballë Egnatias…

Nis sot sezoni i ri 2023-2024 në “Abissnet Superiore” . Trajneri Ivan Gvozdenoviç pritet të vendosë vetëm në momentet e fundit nëse do t’i besojë këtë pozicion mbrojtësit Klevis Shaqe apo do të hedhë në fushë nga minuta e parë Gresild Likën, i cili ka më shumë tipare sulmuese.

Pjesa tjetër e titullarëve duket e fiksuar tashmë dhe ajo që kënaq stafin teknik është fakti se nuk ka asnjë lojtar me probleme fizike. Dje Skënderbeu u grumbullua në një hotel në Elbasan, ndërsa do të niset drejt Rrogozhinës tre orë para ndeshjes.

Egnatia: Sherri, Musta, Janku, Malota, Memolla, Lila, Zejnullai, Ahmetaj, Fernando, Kasa, Duamena. Trajner: Edlir Tetova

Skënderbeu: Alia, Ramos, Prençi, Frashëri, Shaqe, Rabiu, Pecani, Nikaj, Dumfur, Liço, Rashica. Trajner: Ivan Gvozdenoviç

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: