‘Sa të deshte lalka ty’, serenatë bio Korçare(Video)

Në Korçë këndojnë të gjithë. Aty lindi para shekujsh e shekujsh serenata dhe ashtu si Italia që ruan traditën e picës apo Franca verën, korçarëve u ka rënë barra të ruajnë serenatën.

Ky është momenti kur tavolina ka vetëm Korçarë, kitara dhe verë të mirë….

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: