E trishtë/ U diagnostifikua me leucemi, vdes infermierja 26-vjeçare, nënë e dy vajzave…

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm ka ndërruar jetë Qendresa Llapashtica Ismajli, 26 vjeçarja për të cilën familjarët kërkuan ndihmë për shërimin e saj jashtë Kosovës. Lajmi u bë i ditur nga bashkëshorti i saj, Erduan Ismajli.

Nëna 26-vjeçare është diagonstikuar me leukemi, ka nevojë për ndihmë “Me pikëllim të thellë dhe zemër të thyer, të dashur familjarë, miq e dashamirë ju njoftojmë se me 17.10.2023 ndërroi jetë më e dashura jonë, Qendresa Llapshtica-Ismajli.


Varrimi bëhet me datë 19.10.2023 në Prishtinë tek varrezat e Dragodanit me namazin e drekes (13:00. Të pikëlluar familja Llapashtica dhe Ismajl”, thuhet në njoftim.

Qëndresa la pas dy vajza, njëra 2-vjeçe e tjetra 2 muajshe. Ishte diagnostikuar me leukemi akute, shërimi i së cilës fatkeqësisht nuk ishte i mundur të bëhej në Kosovë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: