Ermira Babaliu :”Kam kënduar serenata por në Korçë s’kam marrë asnjë ftesë ,Pogradeci mi ka hapur dyert…

Ermira Babaliu në një intervistë speciale në report tv ka deklaruar se ka bërë kompromis me veten ,ndërsa kur e ze malli do vijë me shpesh në atdhe …dhe se Korçën e do shumë ,po ajo ç’ka e trishton është se s’ka marrë asnjë ftesë ,edhe pse është autore e shumë serenatave që ka dhuruar emocione pa fund. Artistja shumë e dashur për publikun më tej thekson se Pogradeci i ka hapur dyert….

Kjo nuk është thirrje por trishtim….

Artistja Pogradecare ka lënë gjurmë në artin shqiptar për serenatat Korçare. Zëri dhe pasioni i artistes i zgjoi dhe rizgjoi ato në dimensionet më unike. E kujtojmë këngën “Më ka marrë malli, shumë më ka marrë”, në filmin “Eja”, ku zëri i Ermirës jo vetëm spikat, por magjeps

Video:

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: