Plagosje me thikë në Korçë, 46-vjeçari plagos të riun dhe largohet nga vendngjarja

Një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në qytetin e Korçës rreth orës 18:10, në lagjen nr. 17.Mësohet se i riu është plagosur gjatë një konflikti për motive të dobëta nga një 46-vjeçar, i cili e ka qëlluar me thikë në këmbë.I plagosuri është dërguar menjëherë për mjekim në spitalin e qytetit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe po punohet për kapjen e autorit.

Njoftimi i policisë:


Korçë/Informacion paraprak

Më datë 08.10.2020, rreth orës 18:10, në lagjen nr. 17, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi E. I., rreth 46 vjeç, banues në Korçë, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës (thikë) në këmbë shtetasin P. M., rreth 28 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua për mjekim në Spitalin e Korçës ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e Policisë, po punohet për kapjen e autorit si edhe për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.