Ndërron jetë babai i Lulzim Bashës

Është ndarë nga jeta babai i kreut të Partisë Demokratike Xhelal Basha. Mësohet se prej kohësh ishte i shtruar në spital. Lulzim Basha është treguar i rezervuar me shfaqjen e prindërve të tij në publik ,ku për herë të fundit i pamë kur e ëma e kryedemokratit kishte ditëlindjen, në qershor të vitit 2020 ku i ka bërë edhe një urim të veçantë, që e ndau dhe me ndjekësit e tij në rrjetet sociale.