Ibra nuk njeh moshë/ Milani ka gati rinovimin edhe për një vit…

Zlatan nuk njeh moshë, dhe për këtë janë të bindur edhe drejtuesit e klubit italian të cilët mendojnë t’i ofrojnë zgjatjen e kontratës të paktën edhe për një vit, nëse lojtari arrin të përballojë ngarkesën fizike. Milan është skuadra e cila po mendon më shumë për rinovimet me lojtarët kryesorë të ekipit. Përveç lojtarëve te Milani çështje ditës është edhe rinovimi me trajnerin Stefano Pioli.Gjithashtu afër rinovimeve janë edhe lojtarë si Hernandez, Bennacer, Leao, por nuk ngelet prapa as Zlatan Ibrahimovic. Pasi Milan të mbarojë punë me të gjitha rinovimet sipas të përditshmes italiane do ulen të bisedojnë me Ibran për të zgjatur kontratën deri në fund të vitit 2023, nëse palët bien dakord me kushtet e ofruara.