Korça qyteti simbol i Krishtlindjeve, vizitorët popullojnë ‘Parisin e vogël’(Video)

Nga pamjet në qytet sheh rrugët dhe sheshet të gjalla me plot jetë ,në ndryshim nga normaliteti ku qyteti ka humbur ndjeshëm rininë ,që largohet në mënyrë të vazhdueshme…. Dukshëm të gjitha bizneset, baret, lokalet janë të tejmbushur dhe të zhurshëm. Si edhe më parë një pjesë e konsiderueshme e familjeve korçare festojnë në shtëpi me drekën tradicionale , ndërsa pushuesit shijojnë qytetin dhe gjithçka ofrohet për këtë festë duke përcjellë edhe urimet e tyre.

Edhe këtë vit hotelet dhe shtëpitë pritëse janë rezervuar 100% ndërsa pushuesit kane mbushur jo vetëm qytetin por edhe rrethinat.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.