Emigrantët lenë Shqipërinë, mbi 7 mijë dalje në 24 orë nga pikat kufitare

Fluks emigrantësh në pikat kufitare të vendit tonë që na kufizojnë me Greqinë.Me përfundimin e festave të fundvitit, mbaruan edhe ditët e pushimit për emigrantët shqiptarë të cilët janë duke u rikthyer në vendin ku jetojnë dhe punojnë, Greqi. Mësohet se gjatë ditës së djeshme në Kapshticë kanë hyrë 2591 shtetas dhe kanë dalë 5192.

Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës, kanë hyrë 2634 dhe kanë dale 2848 shtetas.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.