Benet Beci ‘shpërblen’ Luiz Ejllin me post të rëndësishëm në Bashkinë e Shkodrës?

Benet Beci i PS fitoi bashkinë Shkodër. Mjaft mendojnë se mbështetja që i dha Luizi, ia bëri fitoren më të sigurtë. Siç ka treguar Luizi, Beneti e ndihmoi atë në momentet më të vështira në jetë. Por mesa duket edhe Beci do ta shpërblejë Luizin për ndihmën që i dha. Gazeta “Sot” raporton se ai e ka projektuar Luizin si bashkëpuntor në katër vitet e ardhshme. Madje flitet se Luizit do i propozohet pozicioni i nënkryetarit të Bashkisë.

Kjo mbetet për t’u parë ditët në vijim nëse do të jetë ky momenti i përfshirjes së Luiz Ejllit në politikë, duke u bërë numri dy i Bashkisë së Shkodrës, apo do ta shohim të angazhuar diku tjetër.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: