E rëndë në Greqi/ Babai përplas aksidentalisht vajzën e tij 3-vjeçe…

Një aksident tragjik ka ndodhur Greqi. Babai ka shtypur aksidentalisht vajzën e tij 3-vjeç ndërsa po lëvizte me makinë.Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kissamos në Chania. Sipas mediave greke, babai ka qenë duke ecur pranë shtëpisë me makinë, ndërsa nuk e ka parë vajzën e tij të mitur, duke e përplasur.

E mitura ka rënë pa ndjenja në tokë, dhe ëhstë dërguar menjëherë në spita. Por pavarësisht trajtikmit dhe ndihmës së mjekve, vogëlushja ka ndërruar jetë ditën e sotme.


Prej ditës së djeshme, sipas informacioneve të ERT, mjekët kishin nisur procesin e analizave të përcaktuara për të konstatuar funksionin e trurit të fëmijës, në të cilat vajza 3-vjeçare nuk ka shfaqur asnjë reagim. Për procedurën janë njoftuar më parë prindërit e vajzës, të cilët gjatë gjithë këtyre ditëve kanë qëndruar në qendrën e spitalit PAGNI, pranë fëmijës së tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: