Theu masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ /Tre djem rrahin me grushta policin pasi i kapi jashtë banese…

Tre djem kanë dhunuar një polic në Tiranë. Mësohet se efektivi 31-vjeçar, është qëlluar me grushte nga tre të rinjtë. Njëri nga këto tre të fundit kishte shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”. Djemtë janë të moshës 23, 25, 26 vjeç.

Njoftimi i policise:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan 26-vjeçarin, si dhe referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për shtetasin, 23 vjeç, dhe po punojnë për kapjen e shtetasit, 25 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Këta shtetas, në rrugën “Shyqyri Ishmi”, gjatë një konflikti kanë goditur me grushte shtetasin, 31 vjeç, banues në Tiranë (punonjës policie). Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se shtetasi 26-vjeçar., ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: