Këshilla për ju që postoni faturat e plazheve dhe restoranteve në jug…

Nga Mentor Kikia:    
Keshilla per ju qe postoni faturat e plazheve dhe restoranteve. Ndalova ne nje restorant andej nga Jugu javen e kaluar. Kishte reklama neper rruge dhe thashe do ia vleje.

Kerkoj menune.
He se ti them une – tha kamarieri.
Jo jo, ma sill – i thashe
Shikoj cmimet:
Mish qingji: 2800 leke/kg i papjekur
Mish gici: 2400 leke/kg i papjekur
Tarator me kastravec Lushnje: 450 leke(eshte firmato ky i lushnjes)

Sallete me lakra gjysheje: 550 leke
Djathe gjysheje: 500 leke
Nuk kalova ke pijet.

I bera te fala gjyshes dhe ika. Shkova tek “xhaxhai” dhe hengra shume me lire.
Kur shkoni ne plazhe e restorante shikoni menune, mos ia lini ne dore kamarierit qe thote: S’ka problem per menune se ti them une ca kemi.
Nese ua mban xhepi hapi, nese jo bejini te fala e shkoni tek tjetri.

Nese shikoni se eshte cmendur ai i shezllonit dhe kerkon 20 apo 50 mije leke per cader, ikni tek ai qe i ka me lire, nese s’doni apo nuk keni te paguani.
Ka gjithmone nje alternative tjeter.
Duhet ti mesojme keta qe klienti te cohet nga tavolina apo shezlloni edhe pasi eshte ulur.
Keshtu do i disiplinojme edhe ata qe cmenden bashke me gicin gjate veres.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: