Java nis me mot përvëlues, dita kur ulen temperaturat…

Vala e të nxehtit esktrem do të jetë prezente në Shqiëpri edhe gjat fillimit të javës së ardhshme. Gjatë ditës së hënë dhe të martë, mbi vendin tonë pritet që të bizotërojë mot i nxehtë në të gjithë territorin, ku temperaturat pritet të arrijnë sërish në 42-43 gradë cëlcius.

Ndërkohë që ditën e mërkurë do të kemi një ulje temperaturash me 8 gradë sa ju përket vlerave maksima,e të cilat pritet të arrijnë deri në 31-32 gradë celcius në Tiranë dhe 26 gradë celcius në Korçë.

Ndërsa dita e enjte në një pjesë të teritorit pritet të sjellë edhe rrebeshe shiu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: