Riaktivizohen vatrat e zjarrit në Maliq, digjen rreth 70 hektarë tokë me kashtë….

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në zonën e torfike të fushës së Maliqit. Zjarri ka përfshirë afro 70 hektarë kashtë, grurë i korrur. 3 mjete të shërbimit zjarrfikës së bashkisë së Maliqit janë në terren për të izoluar flakët e zjarrit që të mos përhapen më tej në sipërfaqet ku gruri është korrur.

Sipas banorëve një zjarr i tillë në fushën e Maliqit nuk është parë herët e tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: