Ç’po ndodh në tregun valutor? Euro dhe Paundi bien ndjeshëm …

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 92.1 lekë dhe do të shitet me 94.1 lekë . Monedha europiane euro do të blihet me 102 lekë dhe do të shitet me 104 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 105.7 lekë dhe do të shitet me 108.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 118.2 lekë dhe do të shitet me 120 lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: