Superliga nis e zjarrtë që në start, ja përballjet më interesante te javës se 1…

Në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit”, hidhet shorti i Abissnet Superiores dhe Kategorisë së Parë për sezonin e ri 2023-2024. Skuadrat pjesëmarrëse në dy ligat e kampionatit shqiptar, kanë njohur rivalët që do të kenë për gjatë gjithë sezonit. Superiorja do të nisë në datën 19 gusht teksa Kategoria e Parë do të fillojë në datën 2 shtator.

Java 1:

Partizani-Teuta
Laçi-Erzeni
Egnatia-Skënderbeu
Vllaznia-Kukësi
Dinamo-Tirana

Java e dytë

Teuta-Tirana
Skënderbeu-Dinamo
Kukësi-Egnatia
Erzeni-Vllaznia
Partizani-Laçi

Java e tretë


Laçi-Teuta
Vllaznia-Partizani
Egnatia-Erzeni
Dinamo-Kukësi
Tirana-Skënderbeu

Java e katërt

Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Tirana
Erzeni-Dinamo
Partizani-Egnatia
Laçi-Vllaznia

Java e pestë

Vllaznia-Teuta
Egnatia-Laçi

Dinamo-Partizani
Tirana-Erzeni
Skënderbeu-Kukësi

Java e gjashtë

Teuta-Kukësi
Erzeni-Skënderbeu
Partizani-Tirana
Laçi-Dinamo
Vllaznia-Egnatia

Java e shtatë

Egnatia-Teuta
Dinamo-Vllaznia
Tirana-Laçi
Skënderbeu-Partizani
Kukësi-Erzeni

Java e tetë

Teuta-Erzeni
Partizani-Kukësi
Laçi-Skënderbeu
Vllaznia-Tirana
Egnatia-Dinamo

Java e nëntë

Dinamo-Teuta
Tirana-Egnatia
Skënderbeu-Vllaznia
Kukësi-Laçi
Erzeni-Partizani

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: