Skënderbeu i papërmbajtshëm, likujdon me poker Lushnjën…

Skënderbeu ka bindur në miqsoren e zhvilluar pasditen e djeshme në qytetin e Korçës, duke mundur Lushnjën me rezultatin 5-1. Dominim absolut i skuadrës së drejtuar nga trajneri Gvozdenoviç, që zhbllokoi shifrat që në minutën e 16-të me shkodranin Nikaj. Për golin e dytë mendoi Juri në minutën e 41-të. Mesfushori brazilian shtangu portierin Haremi me një predhë nga distanca, duke ngritur shifrat në 2-0.

Pjesa e parë përfundoi me këtë shifra, teksa në fragmentin e dytë të ndeshjes u shënuan edhe 4 gola të tjerë.

Skënderbeu-Lushnja  5-1  

Golat: Nikaj 16’, Juri 41’, Moses 50’, Lika 67’ (11-m), Muharem 90’ / Zisi 57’

Kartonë të kuq: Tabaku 11’ , E. Magani 66’, Levendi 66’

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: