Ja tabela e Superiores/ Rast i rrallë, thuajse gjysma e ekipeve kryeson kampionatin

 

Java e shtatë e Superiores është mbyllur ditën e sotme dhe kampionati shqiptar vjen me një renditje të re. Tabela e klasifikimit përbën një rast të rrallë, pasi thuajse gjysma e skuadrave kryesojnë kampionatin. Janë plot katër ekipe që ndajnë sasi të barabartë pikësh, ku përfshihen Bylisi, Teuta, Vllaznia, Skënderbeu. Këto skuadra kanë ndjekur të njëjtën rrugë deri tani në Superiore, duke grumbulluar nga 12 pikë në shtatë javë të luajtura.

Ndërsa nuk mund të lëmë pa përmendur se pas tyre vijnë dy eklipet e kryeqytetit si Tirana dhe Partizani me një pikë më pak. Ky është ndryshimi i tabelës së renditjes në Superiore me Kukësin që tashmë ndodhet në vendin e 7 të renditjes me 10 pikë.

Advertisement