“PRETTY WOMAN” – NJË PËRRALLË MODERNE KOMEDIA ROMANTIKE, SI MUZIKAL NË LONDËR

Tridhjet vjet pas suksesit të filmit “Pretty Woman”, historia e famshme e dashurisë mes një biznesmeni dhe një prostitute, vjen në teatër në versionin muzikal.

Shfaqja po mbahet në Londër, në teatrin ‘Piccadilly’, teksa për hërë të parë, në skenë është vënë në “Broadway”, më gusht të 2018. Vivian Ward, interpretuar nga Giulia Roberts në film, në versionin teatral vjen nga Aimie Atkinson, ndërsa biznesmeni që dashurohet papritur me bukuroshen moskokëçarëse, Edward Lewis, në film aktori i famshëm Richard Gere, është portretizuar nga Danny Mac.

Me regji nga Garry Marshall, shfaqja është pritur mirë nga publiku dhe kritika, teksa sukkesi pritet të përsëritet me atë të vitit 1990.

Burimi: Konica.al

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: