Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Lituani: Mihaj bindë, Hysaj notën më të dobët

Pëllumbi firmos ne Kroaci: vendimi më i vështirë-krenar qe kam qene pjese e ekipit me te suksesshem ne histori
Pëllumbi firmos ne Kroaci: vendimi më i vështirë-krenar qe kam qene pjese e ekipit me te suksesshem ne histori

Ish-futbollisti i Skënderbeut Jorgo Pëllumbi përshëndeti klubin korçar dhe tifozët pasi ka veshur fanelen bardhekuqe prej vitit 2010 duke qene krenar qe ka qene pjese e ekipit me te suksesshem ne histori.Mbrojtësi 20-vjeçar, firmosi sot me kroatët e Varazhdinit së bashku me talentin premtues Agon Elezin.Marrëveshja do të jetë për një kontratë 3-vjeçare.Dy lojtarët do […]

Mediat italiane:Alketa Vejsiu do të rikthehet në Sanremo 2021 por me rol të ri…
Mediat italiane:Alketa Vejsiu do të rikthehet në Sanremo 2021 por me rol të ri…

Pas suksesit të këtij viti, Alketa Vejsiu do të rikthehet në Sanremo. Mediat italiane e kanë shpërndarë menjëherë lajmin dhe është e konfirmuar.“Sanremo 2021, me Amadeus një prezantuese e njohur tashmë”, “Prezantuesja shqiptare rikthehet në Sanremo”, “Sanremo 2021, ja cila prezantuese do ngjitet sërish në pallatin Ariston”, këto janë vetëm disa nga titujt e orëve […]


Greqia përgatitet për luftë, Mitsotakis shpall masat e reja/“18 avionë, 15 mije burra e gra në ushtri…”
Greqia përgatitet për luftë, Mitsotakis shpall masat e reja/“18 avionë, 15 mije burra e gra në ushtri…”

Nga Selaniku,kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, në fjalimin me rastin e hapjes së Panairit të përvitshëm ndërkombëtar që sivjet zhvillohet në kushte të reja për shkak të pandemisë, ka shpallur masa të reja sa i përket mbrojtjes së vendit, në një periudhe kur tensioni mes Greqisë dhe Turqisë në lidhje me zonat detare në Mesdheun Lindor […]

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.