LËKUNDJE TËRMETI NË VEND, JA EPIQENDRA DHE SA ISHTE MAGNITUDA

Lekundje termeti me magnitudë 3.4 te shkallës Rihter eshte ndjere mengjesin e sotem në vend rreth orës 07:00.. Thellësia e këtij tërmeti ishte 5 km.Sipas faqes qe regjistron termetet, EMSC mesohet se Epiqendra e tërmetit ka qenë në Detin Adriatik 24 km në veriperëndim të Durrësit.Nuk raportohet për dëme materiale, ndërsa shumë qytetarë kanë postuar në rrjetet sociale se i kanë ndjerë lëkundjet, që janë të lehta në krahasim me dy tërmetet që u përball vendi vitin e kaluar, ku vetëm në Durrës dhe në Thumanë humbën jetën 51 persona.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.