LËKUNDJE TËRMETI NË VEND, JA EPIQENDRA DHE SA ISHTE MAGNITUDA

Lekundje termeti me magnitudë 3.1 te shkallës Rihter eshte ndiere mesditen e sotme në vend rreth orës 13:35 .Sipas faqes qe regjistron termetet, EMSC mesohet se Epiqendra e tërmetit ka qenë në lindje të qytetit të Lezhës.Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 15 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjeshmërie të lartë.Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale apo në njerëz.Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.