NJË TERMET I FORTË ME MAGNITUDË 5.3 “SHKUND GREQINË JA KU ISHTE EPIQENDRA E TIJ…

Një tërmet i fortë me magnitutë 5.3 të shkallës Rihter, ka tronditur këtë mbrëmje ishullin e Kretës, në Greqi.Termeti u ndje sot rreth orës 18:28 në kohën lokale, në jug të Kretës, në Greqi, konkretisht në jug të Heraklion.Shkalla e dëmtimit nuk është ende e qartë, por zonat më të prekura nga tërmeti janë ato të bregdetit jugor të Kretës.Në muajt e fundit, në ishujt grekë, e po ashtu edhe në Turqi kanë qenë të shpeshta lëkundjet për shkak të tërmetit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.