Kompletohen 12 grupet e Ligës së Evropës: Super ndeshje në grupin H

Është hedhur tashmë shorti në Nyon të Zvicrës për 12-të grupet e Ligës së Evropës.Me ndeshjet e “play off”- it që u luajtën dje, u plotësua edhe tabloja e 48 pjesëmarrëseve në shortin e Ligës së Europës, ku skuadra e Milanit dhe 3 futbollistët e Kombëtares shqiptare, Hysaj, Kumbulla, Mihaj, mësuan sot kundërshtarët e fazës së grupeve.

Edhe kësaj radhe nuk mungojnë grupet interesante me skuadra të forta dhe përballje që priten me entuziazëm.Grupi më i fortë apo ‘grupi i vdekjes’ po llogaritet ai H, ku bëjnë pjesë Milani, Celticu, Lille dhe Sparta Praga.Në fazën e grupeve 18 ekipe vijnë si të kualifikuara në mënyrë direkte, 21 nga fitueset në “play off”-et e djeshme, 6 të eliminuarat nga “play off”-et e Ligës së Kampioneve, tri skuadra të eliminuara nga turi i tretë eliminator i Ligës së Kampioneve.

NDARJA E GRUPEVE:

GRUPI A:

 • ROMA
 • JANG BOJS
 • KLUZH
 • CSKA SOFIA

GRUPI B:

 • ARSENAL
 • RAPIDI I VJENËS
 • MOLDE
 • DUNDALK

GRUPI C:


 • BAJERN LEVERKUZEN
 • SLAVIA PRAGË
 • HAPOEL BER SHEVA
 • NISË

GRUPI D: 

 • BENFIKA
 • STANDARD LIEZH
 • REJNXHËRS
 • LEH POZNAN

GRUPI E:

 • PSV
 • PAOK
 • GRANADA
 • OMONIA

GRUPI F: 

 • NAPOLI
 • REAL SOSIEDAD
 • AZ ALKMAR
 • RIJEKA

GRUPI G: 

 • BRAGA
 • LESTËR
 • AEK
 • ZORJA LUHANSK

GRUPI H:

 • SËLLTIK
 • SPARTA PRAGË
 • MILAN
 • LILË

GRUPI I:

 • VIJAREAL
 • KARABAK
 • MAKABI TEL-AVIV
 • SIVASPOR

GRUPI J:

 • TOTENHEM
 • LUDOGORETS
 • LASK
 • ANTUERP

GRUPI K: 

 • CSKA MOSKË
 • DINAMO ZAGREB
 • FEJNORD
 • VOLFSBERG

GRUPI L: 

 • GENT
 • CRVENA ZVEZDA
 • HOFENHAJM
 • SLOVAN LIBEREC

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: