LEKUNDJE TERMETI NE VEND,JA EPIQENDRA DHE SA ISHTE MAGNITURA

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Vetëm pak minuta më parë është regjistruar një tjetër lëkundje me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (EMSC), tërmeti ka qenë në Detin Adriatik, 42 kilometra nga Tirana dhe 23 km nga Durrësi. Ndërkohë, thellësia e lëkundjes së fundit sizmike ka qenë 5 km.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.