Meta: Nëse nuk reflektohet, më 25 prill mund të jetë referendumi më i madh nga koha e Skënderbeut

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar një referendum të mundshëm në rastin e mungesës së ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Ai thotë se ka plane pa fund por askush s’duhet të dalë kundër zotimeve pasi Presidenti mund të mbajë një referendum që do jetë më i madhi nga koha e Skënderbeut.Meta qartëson se ai do të garantojnë që Shqipëria nuk do të bjetë në humnerën ku duan ta shtyjnë forcat antishqiptare.

Duhet të reflektojmë të gjithë dhe mos e kthejmë 25 prillin në referendum. Ose do e kthej në referendum, më i madhi që nga koha e Skënderbeut. Këtë gjë nuk e ndal dot më askush. Të gjithë të bëhen pjesë dhe askush mos dalë kundër ose do ketë kundër gjithë popullin shqiptar, të majtë e të djathtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: