RRITEN RASTET ME COVID NË ARSIM/MËSUES POZITIV NË KORÇË

Bashkia e Korçës, ditëve të fundit ka patur shifra alarmante të të infektuarve me Covid-19 dhe mbajtja e maskës,është edhe një lloj sensibilizimi për të gjithë qytetarët që ky virus vdekjeprurës të përhapet më pak.Qarku Korçë renditet i 4 për nga numri i personave te prekur me covid -19 me 456 raste aktive.

Në 24 orët e fundit, janë rritur rastet e mësuesve me Covid-19 në qarkun e Korcës.


Nga 25 rastet e raportuara ditën e sotme, mësohet se pjesë e kësaj shifre ishin edhe një mësuese nga Korça, si dhe një edukatore.

Po ashtu në shkollën 9 vjeçare të Bitinckës në Bashkinë e Devollit ka rezultuar një mësuese me Covid 19.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.