Dyshohet për helmim/ Nisin hetimet për 35 qyetaret në Krujë, priten përgjigjet e analizave

Kanë nisur hetimet lidhur me helmimin e 35 personave në Krujë. Mesohet se në urgjencën e spitalit të Krujës dy ditët e fundit kanë shkuar për ndihmë mjekësore, rreth 35 persona të cilët dyshohet se janë helmuar dhe mes tyre ka pasur edhe fëmijë. Këta persona kanë mbërritur në spital me të vjella, diarre, dhimbje barku, temperaturë dhe pesë prej tyre janë në gjendje më të rënduar dhe ndodhen të shtruar. Nga ana e Policisë janë njoftuar organet e shëndetit publik dhe të AKU-së, për të sqaruar këtë situatë. Priten analizat nga DSHP Krujë dhe Tiranë.Grupi hetimor po kryen të gjitha veprimet procedurale, me qëllim zbardhjen e shkakut dhe sqarimin e rrethanave të këtyre rasteve.