Zgjedhjet lokale/ Basha: “Urime Kosovë për leksionin e demokracisë që përcolle”

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përgëzuar procesin zgjedhor në Kosovë. Në një postim në Twitter, Basha u ka uruar suksese kandidatëve të zgjedhur në komuna. Kreu i demokratëve thotë se dhe këtë herë Kosova përcolli leksion demokracie.