Dogji disa barishte në tokën e saj/ Zjarri i del nga kontrolli , 45-vjeçares nga Barmashi….djegën rreth 2 dynymë me bimësi

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori dhe filluan procedimin penal, për veprën “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, për shtetasen A. N., 45 vjeçe, banuese në fshatin Barmash, Kolonjë, pasi kjo shtetase duke djegur disa barishte në tokën e saj, i ka dalë zjarri nga kontrolli dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe rreth 2 dynymë me bimësi. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësore Korçë, për veprime të mëtejshme.