Thellohet tragjedia e aksidentit në Fier/ Ndërron jetë edhe bashkëshortja e efektivit të FNSH-së ,shkon në 3 numri i viktimave

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku tre persona të së njëjtës familje kanë humbur jetën, pasi janë përplasur me një tjetër mjet në fshatin Buzëmadh.Mbrëmjen e sotme në Buzëmadh të Fierit pas një aksidenti tragjik ndërroi jetë Sokrat Lelaj 54 vjeç, i cili është efektiv i FNSH-së dhe vjehrra e tij Bylyre Salaj 78-vjeçe, si dhe ka ndërruar jetë në spital, bashkëshortja e tij, Fatbardha Lelaj, 53 vjeçe.Tre personat e së njëjtës familje ishin duke udhëtuar me mjetin “Ford” i cili është përplasur me një tjetër mjet “Opel Zafira” i drejtuar nga Gerti Skënderaj, 43 vjeç, banues në Cakran i cili ka mbetur i plagosur sëbashku me bashkëshorten Gladiola Meraj, 31 vjeçe dhe vajza e tyre 6 vjeçe.

Advertisement