Aksident tragjik në Korçë-Pogradec/ Audi përplas përplas për vdekje këmbësorin…

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë pasdites së sotme, ku është përplasur për vdekje këmbësori 64-vjeçar. Drejtuesi i mjetit tip “Audi”, me iniciale A. R. ka përplasur viktimën F. Z. në afërsi të fshatit Pirg ,pergjate aksit rrugor Korçë-Pogradec. Me shoferin po kryhen procedurat e nevojshme, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi policisë:


Më datë 19.11.2022, rreth orës 17:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Pirg, Maliq, automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin A. R., ka përplasur këmbësorin F. Z., rreth 64 vjeç, banues në fshatin Pirg, Maliq, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Me shtetasin A. R., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.